Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Maksuvaba käive - 1.Plaanitakse põhitegevuse kõrval hakata pakkuma kindlustusteenust, kas see toob kaasa käibemaksu proportsionaalse arvestuse?<br />2.Ettevõte saab töötukassa kaasabil endale praktikale töötaja neljaks kuuks, kõik maksud töötasult on töötukassa kanda. Kas ettevõte peab töötajaga ka mingi lepingu sõlmima? Töötukassaga on ettevõtel leping olemas.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

1.Plaanitakse põhitegevuse kõrval hakata pakkuma kindlustusteenust, kas see toob kaasa käibemaksu proportsionaalse arvestuse?
2.Ettevõte saab töötukassa kaasabil endale praktikale töötaja neljaks kuuks, kõik maksud töötasult on töötukassa kanda. Kas ettevõte peab töötajaga ka mingi lepingu sõlmima? Töötukassaga on ettevõtel leping olemas.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 25.03.2010 07:40 (1489 korda)
Kindlustusteenus on tõepoolest maksuvaba käive (KMS § 16 lg 2 p 1) ning selline käive tekitab teil ilmselt ka sisendkäibemaksu mahaarvamisel proportsiooni.

Kahjuks ei oska kommenteerida Töötukassa tegevusi. Esmapilgul tundub, et praktikandiga teie lepingut sõlmima ei pea, seda teeb imlselt Töötukassa. Samas selguse huvides soovitan seda üle täpsustada Töötukassaga.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo