Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilisest isikust ettevõtja - Kui üks abikaasadest on FIE, kelle ettevõtlus eelmisel aastal lõppes miinusega,(muid sissetulekuid ei ole) võib esitada ühisdeklaratsiooni abikaasaga, et saada osa abikaasa poolt makstud tulumaksu tagasi?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui üks abikaasadest on FIE, kelle ettevõtlus eelmisel aastal lõppes miinusega,(muid sissetulekuid ei ole) võib esitada ühisdeklaratsiooni abikaasaga, et saada osa abikaasa poolt makstud tulumaksu tagasi?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 14.03.2006 17:41 (2122 korda)
Jah. Tulumaksuseaduse § 44 lg 2 kohaselt võivad residentidest maksumaksjad, kes on olnud omavahel abielus kogu maksustamisperioodi, esitada ühise tuludeklaratsiooni. Ühise tuludeklaratsiooni võib esitada ka juhul, kui abielu on sõlmitud maksustamisperioodi kestel või üks abikaasadest on surnud maksustamisperioodi kestel.

Seejuures ei ole oluline, kas üks abikaasadest on ettevõtlustulude arvestuses kahjumis.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo