Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Soome käibemaksukohustuslane teeb esmalt Eestis eraisikust tellijale maja renoveerimist ning registreerib ennast § 19 lg 3 alusel kohe ka Eesti maksukohustuslaseks, arve esitab 20% määraga, seejärel teeb aga ehitustöid Eesti maksukohustuslasele Eestis, mille kohta esitab arve 0 % käibemaksumääraga, märkides arvele oma Soome käibemaksukohustuslasena registreerimise numbri ja viite artiklile 194. Kas Soome käibemaksukohustuslasel oli vaba valik otsustada, millist käibemaksu registreerimise numbrit (Eesti või Soome) ta arve peal kasutab, ja deklareerib vastava riigi käibemaksudeklaratsioonis?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Soome käibemaksukohustuslane teeb esmalt Eestis eraisikust tellijale maja renoveerimist ning registreerib ennast § 19 lg 3 alusel kohe ka Eesti maksukohustuslaseks, arve esitab 20% määraga, seejärel teeb aga ehitustöid Eesti maksukohustuslasele Eestis, mille kohta esitab arve 0 % käibemaksumääraga, märkides arvele oma Soome käibemaksukohustuslasena registreerimise numbri ja viite artiklile 194. Kas Soome käibemaksukohustuslasel oli vaba valik otsustada, millist käibemaksu registreerimise numbrit (Eesti või Soome) ta arve peal kasutab, ja deklareerib vastava riigi käibemaksudeklaratsioonis?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 22.02.2010 10:05 (1595 korda)
KMS § 24 lg 2 kohaselt „Käesoleva paragrahvi lõiget 1 kohaldatakse ka Eestis maksukohustuslasena registreeritud välisriigi isikule, kelle käive tekib Eestis.“ St, kui isik on Eestis käibemaksukohustuslasena registreeritud, siis peab ta käibeid, mille tekkimise koht on Eesti, siin ka maksustama, neid ei pöördmaksustata siin teenuse saaja poolt.

Rahandusministeeriumi koostatud KMS kommentaarides selgitatakse: „Lõikes 2 sätestatakse põhimõte, mille kohaselt juhul, kui välisriigi isik on Eestis maksukohustuslasena registreeritud, peab ta oma Eestis tekkiva käibe korral kasutama enda Eestis maksukohustuslasena registreerimise numbrit.“


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo