Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Eesti ettevõtjast käibemaksukohustuslane, kelle põhiline ettevõtlus toimub Eestis, renoveerib Soomes sealsele eraisikust tellijale eramut, esitades seejärel tellijale arve Soome käibemaksumääraga. KMS § 15 lõike 6.1 alusel kohaldatakse sellele toimingule Eestis maksuvabastust. Soomes ostetud kaupade ja teenuste käibemaks näidatakse Soome maksuametile esitatavas käibedeklaratsioonis sisendkäibemaksu rea peal. Kuid kas selle eramu renoveerimiseks kasutatud Eestis registreeritud maksukohustuslaselt soetatud kaupade ja saadud teenuste käibemaksu saab näidata Eesti maksuametile esitatavas käibemaksudeklaratsioonis sisendkäibemaksu rea peal?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõtjast käibemaksukohustuslane, kelle põhiline ettevõtlus toimub Eestis, renoveerib Soomes sealsele eraisikust tellijale eramut, esitades seejärel tellijale arve Soome käibemaksumääraga. KMS § 15 lõike 6.1 alusel kohaldatakse sellele toimingule Eestis maksuvabastust. Soomes ostetud kaupade ja teenuste käibemaks näidatakse Soome maksuametile esitatavas käibedeklaratsioonis sisendkäibemaksu rea peal. Kuid kas selle eramu renoveerimiseks kasutatud Eestis registreeritud maksukohustuslaselt soetatud kaupade ja saadud teenuste käibemaksu saab näidata Eesti maksuametile esitatavas käibemaksudeklaratsioonis sisendkäibemaksu rea peal?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 22.02.2010 09:44 (1574 korda)
Jah. KMS § 29 lg 1 kohaselt arvatakse sisendkäibemaksuna muuhulgas maha ka „…välisriigis toimuva ettevõtluse tarbeks kasutatava kauba või teenuse sama maksustamisperioodi sisendkäibemaks“.

Kui te viite Eestist Soome oma sealse ettevõtluse tarbeks kaupu, siis deklareeritakse selline tegevus ühendusesisese kauba käibena (vt KMS § 7 lg 1 p 3), Soomes deklareeritakse see sealses deklaratsioonis ühendusesisese kauba soetamisena, pöördmaksustatakse ning arvatakse käibemaks üldkorras maha.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo