Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti ettevõtja osutab transporditeenust teisele Eesti ettevõtjale kaubaveol marsuudil Venemaa-Eesti. Kuidas käibemaksustada?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõtja osutab transporditeenust teisele Eesti ettevõtjale kaubaveol marsuudil Venemaa-Eesti. Kuidas käibemaksustada?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.02.2010 09:18 (2321 korda)
KMS § 10 lg 1 kohaselt on sellise käibe tekkimise kohaks Eesti. Maksumäär sõltub sellest, kas veoteenuse maksumus on lülitatud imporditava kauba (Venemaalt Eestisse) maksustatava väärtuse koosseisu või mitte. Kui on, siis maksustatakse see kauba maksustatava väärtuse osana (KMS § 13 lg 1) ning seetõttu on veoteenuse maksumäär 0% (KMS § 15 lg 4 p 10). Kui veo maksumust ei arvata imporditava kauba maksustatava väärtuse koosseisu, siis on teenus maksustatav 20%.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo