Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - "Ettevõtte" hoonele esitatakse kindlustusteenuse arve, "ettevõte" esitab arve edasi allrentnikule. Kindlustusteenusele ei lisandu käibemaks, kas see võib meile tekitada proportsionaalset käibemaksu arvestuse kohustust? Või oleks õigem selline kulu allrentnikule edasi esitada hüvitusnõudega?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

"Ettevõtte" hoonele esitatakse kindlustusteenuse arve, "ettevõte" esitab arve edasi allrentnikule. Kindlustusteenusele ei lisandu käibemaks, kas see võib meile tekitada proportsionaalset käibemaksu arvestuse kohustust? Või oleks õigem selline kulu allrentnikule edasi esitada hüvitusnõudega?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 01.02.2010 10:07 (2365 korda)
Kulude hüvitamine eeldab, et üürnikult (rentnikult) nõutakse sisse tasu üürniku nimel ja üürniku arvel tehtud kulutuste katteks. St üürniku poolt kindlustusmakse tasumise kohustus peab tulenema mitte üürilepingust, vaid kindlustuslepingust. Vastasel juhul on tegemist kauba/teenuse edasimüügiga.

Edasimüügi puhul on küsimus selles, kas kindlustuskulu moodustab koos üüriga (rendiga) segatarne ja on maksustatav peasoorituse (üür, rent) sätete alusel või saaks neid eraldi teenustena käsitada ja vajadusel seega eraldi maksustada (kindlustus maksuvaba, kuid üüri/rendi puhul lubab KMS § 16 lg 3 teatud juhtudel maksustamist). See sõltub paljuski poolte kokkuleppest.

Esmalt peaks vaatama, kas KMS § 32 lg 1 kaudu, mille kohaselt maksustatava käibe ja kogu käibe suhe ümardatakse ülespoole sajandikeni ehk täisprotsendini, võimaldaks osalist mahaarvamist vältida. Kui arvestuse kohustus siiski tekib, siis on võimalik leppida kokku, et üür (rent) hõlmab ka kõrvalkulusid (kasvõi nt ainult kindlustuse osas) ning sellisel juhul toimub maksustamine samal alusel nagu üüri (rendi) puhul, kuna kindlustus on lülitatud üüri (rendi) maksustatava väärtuse koosseisu.

Vt MaksuMaksjast pea- ja kõrvalsoorituste kohta: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=123
Vt MaksuMaksjast vahendamise, edasimüügi, komisjonimüügi kohta: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=103


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo