Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Kui Rootsi "firma" on osutanud transpordi teenust Tallinn-Tartu-Tallinn ning esitab arve Eesti käibemaksukohuslasest "firmale", siis kas ta peaks viitama pöördkäibemaksustamise kohustusele? Ehk Eesti käibemaksukohuslane peab saadud arvet lugema ühendusesiseseks käibeks?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui Rootsi "firma" on osutanud transpordi teenust Tallinn-Tartu-Tallinn ning esitab arve Eesti käibemaksukohuslasest "firmale", siis kas ta peaks viitama pöördkäibemaksustamise kohustusele? Ehk Eesti käibemaksukohuslane peab saadud arvet lugema ühendusesiseseks käibeks?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 02.02.2010 11:02 (2683 korda)
Kui Rootsi KMK osutab Eesti KMK-le veoteenust, siis on käibe tekkimise koht Eesti (KMS § 10 lg 1), arvel on käibemaks 0%, teenuse saaja teostab pöördmaksustamise ning arvab üldkorras samas deklaratsioonis ka käibemaksu maha.

Nii direktiiv kui ka liikmesriikide käibemaksuseadused lubavad õigusakti viite asemel kasutada sõnalist selgitust (pöördmaksustamise kohustus, reverse charge liability jne). Üldise pöördmaksustamise kohustuse puhul viidatakse ka direktiivi artiklile 196. Emb-kumb viide peab arvel olema, kuid selle puudumine ei välista pöördmaksustamise kohustust.

Ühendusesisese käibe aruandesse lähevad alates 01.01.2010 ka teenused, mille käibe tekkimise koht ei ole Eesti ja mis kuuluvad saaja poolt teises liikmesriigis maksustamisele (KMS § 28 lg 1 p 2), kuid teie küsimus puudutab teenuse soetamist mitte osutamist. See ei ole teie jaoks ei ühendusesisene käive ja ei lähe ka vastava käibe aruandesse. Lihtsalt pöördmaksustate teenuse ja arvate üldkorras (vt KMS § 29 lg 1) sisendmaksu maha.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo