Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Töötuskindlustus - Töötava vanaduspensionäri töötuskindlustusmakse. Kindlustatu töötuskindlustusmakseid kinni ei peeta. Kuid, kas tööandja töötuskindlustusmakseid arvestatakse või ei arvestata neid ka?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Töötava vanaduspensionäri töötuskindlustusmakse. Kindlustatu töötuskindlustusmakseid kinni ei peeta. Kuid, kas tööandja töötuskindlustusmakseid arvestatakse või ei arvestata neid ka?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.01.2010 09:19 (2657 korda)
Töötuskindlustuse seaduse (TKindlS) § 3 lg 2 p 5 kohaselt ei ole töötuskindlustuse seaduse mõistes kindlustatu isik, kes on jõudnud riikliku pensionikindlustuse seaduse § 7 lõikes 1 või 2 sätestatud vanaduspensioniikka (edaspidi vanaduspensioniiga) või kellele on määratud riikliku pensionikindlustuse seaduse §-s 9 sätestatud ennetähtaegne vanaduspension.

TKindlS § 41 lg 1 p 1 kohaselt lõpeb kindlustatu töötuskindlustusmaksete arvestamise ja kinnipidamise kohustus kindlustatu vanaduspensioniikka jõudmise või ennetähtaegse vanaduspensioni määramise kuu viimasel kuupäeval.

TKindlS § 40 lg 1 p 2 kohaselt makstakse töötuskindlustusmakset käesoleva seaduse § 3 lõike 2 punktis 5 nimetatud isikutele makstud töötasult, palgalt ja muudelt tasudelt tööandjale kehtestatud töötuskindlustusmakse määras.

Seega, vanaduspensionär ja ennetähtaegne vanaduspensionär ise ei ole küll kindlustatud isik ning seetõttu ei maksustata ka tema palka töötaja töötuskindlustusmaksega, kuid tööandja töötuskindlustusmakse rakendub, sest tööandja riskide realiseerumisel rakendub ka kindlustus.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo