Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Meie "firma" ostab kasvava metsa raiaõiguse võõrandamise eraisikult ja müüb raiõiguse ise edasi "firmale". Kas on mingeid erisusi käibemaksus, tehingutest, millega raamatupidamine peaks arvestama? Täpsustan: ostetakse eraisikult "firmale" ja hiljem müüakse "firmalt-firmale". Samuti kas on mingeid tulumaksuga seotud kohustusi meie "firmale"?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Meie "firma" ostab kasvava metsa raiaõiguse võõrandamise eraisikult ja müüb raiõiguse ise edasi "firmale". Kas on mingeid erisusi käibemaksus, tehingutest, millega raamatupidamine peaks arvestama? Täpsustan: ostetakse eraisikult "firmale" ja hiljem müüakse "firmalt-firmale". Samuti kas on mingeid tulumaksuga seotud kohustusi meie "firmale"?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.01.2010 08:37 (1777 korda)
Raieõigus on käibemaksuseaduse mõistes teenus (KMS § 2 lg 3 p 3). Kui teenust osutatakse käibemaksukohustuslase poolt ettevõtluse käigus, siis maksustatakse vastav käive käibemaksuga. Raieõiguse võõrandamise osas ei ole erandit kehtestatud.

Tulumaksu osas ei ole mingeid erisusi. Tulumaksuseaduse mõistes võib füüsilisest isikust võõrandaja jaoks tegu olla vara võõrandamisest saadava kasuga (TuMS § 15 lg 1), mille füüsiline isik ise deklareerib ning maksu ära maksab, kui ta kasu saab (TuMS § 37, § 38). Kui see on füüsilise isiku ettevõtlustuluks, siis tasub ta samuti maksud ise ning juriidiline isik mingit tulumaksu kinnipidamist ei teosta.

„Metsatehingutest“ tuleb MTA-le teada anda, vt siit: http://www.emta.ee/?id=21202

Vt ka MTA infomaterjali (pdf formaadis fail): http://www.emta.ee/public/FIE_metsa_v_randamisest_saadud_tulu.pdf


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo