Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Kui kinnisvarainvesteeringu puhul on kasutatud siiani soetusmaksumuse meetodit kas võib üle minna nt uuest aastast õiglase väärtuse meetodile? Või kehtib siin olukord, et kui alguses on üks meetod valitud, siis tuleb seda lõpuni kasutada.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui kinnisvarainvesteeringu puhul on kasutatud siiani soetusmaksumuse meetodit kas võib üle minna nt uuest aastast õiglase väärtuse meetodile? Või kehtib siin olukord, et kui alguses on üks meetod valitud, siis tuleb seda lõpuni kasutada.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 21.12.2009 08:40 (1328 korda)
RTJ 6 vastab Teie küsimusele järgmiselt:

17. Valitud meetodit rakendatakse järjepidevalt ning kõikidele ettevõtte kinnisvarainvesteeringutele. Üleminek ühelt meetodilt teisele on lubatud ainult juhul, kui see annab objektiivsemat informatsiooni aruande kasutajatele. On äärmiselt ebatõenäoline, et soetusmaksumuse meetod võiks anda aruande kasutajatele objektiivsema ülevaate ettevõtte finantsseisundist kui õiglase väärtuse meetod.

RTJ 1 aga räägib arvestuspõhimõtete muudatustest:

Arvestuspõhimõtete muutuse mõju kajastatakse üldjuhul tagasiulatuvalt, st. nii nagu oleks uus meetod kogu aeg kehtinud. Eelmise perioodi võrdlusandmed viiakse vastavusse uue arvestuspõhimõttega. Üle-eelmisesse ja veel varasematesse perioodidesse ulatuva mõju võrra korrigeeritakse eelmise perioodi jaotamata kasumi algsaldot. Eelmise perioodi algsaldosid mõjutava arvestuspõhimõtete tagasiulatuval muutmisel peab ettevõte oma aruandes esitama lisaks eelmise perioodi lõppbilansile ka eelmise perioodi algbilansi, lähtudes uutest arvestuspõhimõtetest.

Põhimõtete muudatus peaks leidma kajastamist raamatupidamise siseeeskirjades. Tuleks mõelda ka olulisuse printsiibile enne suurte ümbertegemiste algust.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo