Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti firma (ei ole käibemaksukohuslane) osutab teenust Soome firmale ja teenus osutatakse Soomes. On ju nii, et Soome firma ei pea seda deklareerima ühendusesisese soetamisena?(see deklareeritakse ju ainult soetades maksukohuslaselt ning rakendatakse pöördmaksustamist) <br />Probleem selles,et soomlase arvates saab ta kahju, kui teenuse osutaja ei ole maksukohuslane. <br />1) Nt. kui ostab teenuse mittekohuslaselt, maksab arve esitatud summas 1000E ja kogu lugu. <br />2) Kui ostab teenuse maksukohuslaselt, maksab arve esitatud summas 1000 E(km 0%), rakendab pöördmaksustamist deklareerides soetamise ja sama deklariga küsib hankimise km tagasi. Rahaliselt mingit vahet ju pole. <br />Käibemaksu tasumise kohustus tekib maksukohuslasest müüjal ainult siis, kui ühendusesisese müügi korral teise riigi ostja ei ole kohuslane. <br />Kas on nii?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti firma (ei ole käibemaksukohuslane) osutab teenust Soome firmale ja teenus osutatakse Soomes. On ju nii, et Soome firma ei pea seda deklareerima ühendusesisese soetamisena?(see deklareeritakse ju ainult soetades maksukohuslaselt ning rakendatakse pöördmaksustamist)
Probleem selles,et soomlase arvates saab ta kahju, kui teenuse osutaja ei ole maksukohuslane.
1) Nt. kui ostab teenuse mittekohuslaselt, maksab arve esitatud summas 1000E ja kogu lugu.
2) Kui ostab teenuse maksukohuslaselt, maksab arve esitatud summas 1000 E(km 0%), rakendab pöördmaksustamist deklareerides soetamise ja sama deklariga küsib hankimise km tagasi. Rahaliselt mingit vahet ju pole.
Käibemaksu tasumise kohustus tekib maksukohuslasest müüjal ainult siis, kui ühendusesisese müügi korral teise riigi ostja ei ole kohuslane.
Kas on nii?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas Administraator 04.03.2006 12:05 (3355 korda)
Ühendusesisese soetamise reeglid käivad KAUBA kohta. Teie räägite teenusest. Teenuse pöördmaksustamine sõltub teenuse liigist ja on riigiti erinev. Teenuse pöördmaksustamine ei sõltu sellest, kas teenuse osutaja on oma asukohamaal käibemaksukohustuslane. Kauba puhul tõesti sõltub.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo