Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Ettevõte kohaldab talveperioodil töötajatele osalist tööaega, kuidas sellisel juhul toimub puhkusetasu arvutamine:<br />a) Puhkusetasu makstakse kui kuupalka. Inimene läheb puhkusele osalise tööajaga perioodil. Milline palk võetakse aluseks, täistundidel või osalistel tundidel väljatöötatud kuupalk?<br />b) Puhkusetasu makstakse 6 kuu keskmise alusel. Selle perioodi sisse jäävad ka kuud, mil töötati osalise tööajaga. Kas 6 kuu kalendripäevad lähevad kõik arvestuse sisse või neid peaks vähendama selle osa võrra, mil inimene lepingu alusel ei pidanud tööl olema?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte kohaldab talveperioodil töötajatele osalist tööaega, kuidas sellisel juhul toimub puhkusetasu arvutamine:
a) Puhkusetasu makstakse kui kuupalka. Inimene läheb puhkusele osalise tööajaga perioodil. Milline palk võetakse aluseks, täistundidel või osalistel tundidel väljatöötatud kuupalk?
b) Puhkusetasu makstakse 6 kuu keskmise alusel. Selle perioodi sisse jäävad ka kuud, mil töötati osalise tööajaga. Kas 6 kuu kalendripäevad lähevad kõik arvestuse sisse või neid peaks vähendama selle osa võrra, mil inimene lepingu alusel ei pidanud tööl olema?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 10.11.2009 12:53 (1605 korda)
Kui peate silmas TLS § 37 töömahu vähenemisel tulenevat töötasu vähendamist, siis sellisel juhul ei maksta töötajale mitte puhkusetasu vaid ikkagi töötasu, mis ei tohi olla väiksem miinimumpalgast.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo