Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - RAAMATUPIDAMINE - Ettevõte ostis kinnistu, 100% sihtotstarbega elamumaa, koos selle oluliste osade ja päraldistega. Ost oli ilma käibemaksuta. Ettevõte saab kinnistu edasi müüa pikaajalise laenulepinguga intressiga 5% aastas. Kuidas kajastada kinnistu ost, kas kinnisvarainvesteeringuna? Kuidas kajastada edasimüük pikaajalise laenulepingu alusel? Kas tehing võib ettevõttele tekitada ka proportsionaalse käibemaksu kohustuse?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte ostis kinnistu, 100% sihtotstarbega elamumaa, koos selle oluliste osade ja päraldistega. Ost oli ilma käibemaksuta. Ettevõte saab kinnistu edasi müüa pikaajalise laenulepinguga intressiga 5% aastas. Kuidas kajastada kinnistu ost, kas kinnisvarainvesteeringuna? Kuidas kajastada edasimüük pikaajalise laenulepingu alusel? Kas tehing võib ettevõttele tekitada ka proportsionaalse käibemaksu kohustuse?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 15.10.2009 14:14 (1871 korda)
Milleks soetati kinnistu?

Kui edasimüügi eesmärgil -siis võiks kajastada varudes, edasimüük - kauba müük;

Kui rendiks jms - kinnisvarainvesteering, edasimüügi tulem ärituludes-kuludes;

Kui omale põhivaraks - siis põhivarana, edasimüügi tulem ärituludes-kuludes.

Lisaks lugega RTJ 3 p.8 toodud näidet. Ei oska öelda, kas 5% on Teie sisemine intressimäär.

KMS § 32 alusel sisendkäibemaksu mahaarvamise proportsiooni arvestamine sõltub sellest, kas tegemist on juhusliku kinnisasja võõrandamistehinguga (vt KMS § 32 lg 2). Juhusliku käibe puhul deklareeritakse see küll maksuvabalt ära, kuid mahaarvamise proportsiooni see ei mõjuta.

Mis on juhuslik, vt Riigikohtu lahendist nr 3-3-1-74-04 (abistav tegevus vs põhitegevus, punktis 10).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo