Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Töötuskindlustus - Kas juriidilise organi juhtimis- või kontrollorgani liikmele makstav tasult peetakse kinni töötuskindlustusemaks ja kas selle tasu peale arvestatakse 0,3% töötuskindlustust? Kas selles suunas midagi ei muutunud? Ja kuidas õigesti endale määrata, kas see tasu mis omanik ja üheaegselt juhatuse liige igakuuliselt saab kätte, kas see on töötasu või juriidilise organi juhtimis- või kontrolorgani liikmele makstav tasu?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas juriidilise organi juhtimis- või kontrollorgani liikmele makstav tasult peetakse kinni töötuskindlustusemaks ja kas selle tasu peale arvestatakse 0,3% töötuskindlustust? Kas selles suunas midagi ei muutunud? Ja kuidas õigesti endale määrata, kas see tasu mis omanik ja üheaegselt juhatuse liige igakuuliselt saab kätte, kas see on töötasu või juriidilise organi juhtimis- või kontrolorgani liikmele makstav tasu?
Küsis ja vastas Maksumaksja 03.03.2006 11:20 (2539 korda)
Ei ole midagi muutnud, endiselt ei maksustata. Osaühingu juhatuse liikme tasu tuleb määrata ainuosaniku otsusega. Juhatuse liige võib ka olla töösuhtes osaühinguga, võib ka osutada teenust nt töövõtulepingu alusel. Kui töölepingut ei ole vormistatud ja tasu makstakse perioodiliselt, siis võib eeldada, et tegemist on juhatuse liikme tasuga. Lubatud on ka korraga mitmel alusel tasu saamine, näiteks võib juhatuse liige (sagedamini nõukogu liige) teha lisaks töölepingu alusel muud tööd, mis ei kuulu juhatuse ülesannete hulka. Sel juhul tuleb erinevad tasud erinevalt maksustada.

Töötuskindlustushüvitise taotlemisel tuleb jälgida, et töötu ei oleks üheski juhatuses ega nõukogus ametis (ka tasuta), sest ametisolek välistab töötuskindlustushüvitise saamise.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo