Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Ettevõte on soetanud maja, mis on registreeritud ärihoonena. Maja renoveeriti ja renoveerimiskuludelt on sisendkäibemaks tagasi arvatud. Maja kasutatakse kontorina, kuid on plaanis ka välja rentida eraisikutele majutuseks (majas on olemas sisustatud magamistoad ) või siis firmadele koolituspinnana ja ürituste korraldamiseks. Kas maja eraisikutele väljarentimisel on võimalik lisada teenusele käibemaks, kui sellest Maksuametit teavitada? Kas käibemaksuga maksustamise seisukohalt omab tähtsust see, et maja on registreeritud ärihoonena või see, et mis eesmärgil ruume kasutatakse?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte on soetanud maja, mis on registreeritud ärihoonena. Maja renoveeriti ja renoveerimiskuludelt on sisendkäibemaks tagasi arvatud. Maja kasutatakse kontorina, kuid on plaanis ka välja rentida eraisikutele majutuseks (majas on olemas sisustatud magamistoad ) või siis firmadele koolituspinnana ja ürituste korraldamiseks. Kas maja eraisikutele väljarentimisel on võimalik lisada teenusele käibemaks, kui sellest Maksuametit teavitada? Kas käibemaksuga maksustamise seisukohalt omab tähtsust see, et maja on registreeritud ärihoonena või see, et mis eesmärgil ruume kasutatakse?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 05.10.2009 07:26 (2765 korda)
Tähtis on üldjuhul ikka tegelik kasutus mitte registrikanded. Eluruumi ja äriruumi vahetegu on faktipõhine ja sama ruum või eri aegadel olla nii äri- kui ka eluruum.

Võlaõigusseaduse § 272 lg 1 kohaselt on eluruum elamu või korter, mis on kasutatav alaliseks elamiseks. Äriruum on majandus- või kutsetegevuses kasutatav ruum.

Eluruumi üüri käibemaksuga maksustada ei tohi (vt KMS § 16 lg 2 p 2, ka mitte optsiooni korras, vt § 16 lg 3 p 1, vt ka erinormi § 46 lg 4).

Kui küsimus puudutas majutusteenust, siis see on KMS § 15 lg 2 p 4 sätestatud alusel 9% maksustatav teenus.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo