Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - Juhatuse liige kasutab "firmale" kuuluvat sõiduautot. Sõidupäevikut ei peeta, juhatuse liige tasub iga kuu auto eest 4000 krooni. Kas "firmal" tekib erisoodustuse maksukohustus ja kuidas tuleks see korrektselt vormistada? Kas sobib, kui "firma" esitab juhatuse liikmele arve auto kasutamise eest summas 3333 kr + km 667 kr?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Juhatuse liige kasutab "firmale" kuuluvat sõiduautot. Sõidupäevikut ei peeta, juhatuse liige tasub iga kuu auto eest 4000 krooni. Kas "firmal" tekib erisoodustuse maksukohustus ja kuidas tuleks see korrektselt vormistada? Kas sobib, kui "firma" esitab juhatuse liikmele arve auto kasutamise eest summas 3333 kr + km 667 kr?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 30.09.2009 08:22 (3414 korda)
Kui juhatuse liige hüvitab 4000 kr, siis ei teki erisoodustust. Sobib, kui tööandja (TuMS § 48 mõistes) esitab arve 3333 kr + käibemaks 667 kr.

Erisoodustus tekib, kui hüvitatakse vähem kui 4000 kr (makstud summa ja 4000 kr vahe osas).

Soovitan sõiduautode kasutamise maksustamise kohta täiendavalt lugeda 2009. a jaanuari MaksuMaksjat, lk 11-18.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo