Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti firma rendib Läti käibemaksukohustuslasele sõiduautot, teadaolevalt kasutatakse autot Lätis. Kas Eesti firma esitab arve 0 %-ga?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti firma rendib Läti käibemaksukohustuslasele sõiduautot, teadaolevalt kasutatakse autot Lätis. Kas Eesti firma esitab arve 0 %-ga?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.09.2009 12:36 (2126 korda)
Paraku tuleb arve esitada 20% maksumääraga. Käibemaksuseadus nimelt ütleb, et transpordivahendi rendi puhul ei sõltu maksumäär sellest, kus sõiduautot kasutatakse vaid sellest, millises riigis asub/tegutseb arve esitaja (KMS § 10 lg 4, § 15 lg 1). Vastus oleks teistsugune, kui Eesti ettevõtjal on äritegevuse asukoht ka Lätis või ta on Lätis käibemaksukohustuslasena registreeritud.

Riigikogus on käibemaksuseaduse muutmise eelnõu 551SE (mis peaks jõustuma jaanuaris 2010), mis muudab transpordivahendite rendi käibe tekkimise koha reegleid. Lühiajaline transpordivahendi rent (üldjuhul kuni 30 päeva, laevade puhul 90) maksustatakse transpordivahendi kliendile üleandmise kohas. Pikaajaline rent maksustatakse üldreegli kohaselt: kui teenuse saajaks on käibemaksukohustuslane, siis saaja asukoha järgi, ja kui teenuse saajaks on mittemaksukohustuslane, siis teenuse osutaja asukoha järgi. Kehtiva seaduse kohaselt maksustatakse transpordivahendi rent üksnes teenuse osutaja asukoha järgi ehk Eestis. Seega välisriigi ettevõtjale osutatav pikaajaline renditeenus maksustatakse 2010. aasta jaanuarist ilmselt 20% määra asemel 0% määraga.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo