Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Eesti ettevõte müüb Läti eraisikule kinnisasjaga seotud teenust, kinnisasi asub Lätis.<br /><br />* Kas käibemaksu tasub Eesti ettevõte Eestis kuna ostjaks on Läti eraisik? <br />* Kas käibemaksumäär on 18%?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Eesti ettevõte müüb Läti eraisikule kinnisasjaga seotud teenust, kinnisasi asub Lätis.

* Kas käibemaksu tasub Eesti ettevõte Eestis kuna ostjaks on Läti eraisik?
* Kas käibemaksumäär on 18%?
Küsis ja vastas EML 17.11.2005 17:18 (1833 korda)
Kinnisasjaga seotud teenuste puhul loeb käibemaksuseadus teenuse käibe tekkimise kohaks kinnisasja asukohariigi (Läti, KMS § 10 lg 5 p 1). Tegu ei ole Eestis tekkiva käibega, seetõttu ei saa ka 18% käibemaksumäära kohaldada.
Tõenäoliselt peate te ennast registreerima Läti käibemaksukohustuslaseks, kuid seda tuleb täpsemalt uurida Läti käibemaksuseadusest (meie KMSis tuleb registreerimise kohustus nt KMS § 19 lõikest 3)


| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo