Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Kas riigisisese lähetuse majutuskuludelt ja tasulise parkimise kuludelt võib sisendkäibemaksu maha arvata?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas riigisisese lähetuse majutuskuludelt ja tasulise parkimise kuludelt võib sisendkäibemaksu maha arvata?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 05.08.2009 10:19 (2179 korda)
Jah, võib küll (mõistagi on vajalik korrektse kuludokumendi - arve olemasolu: KMS § 31 lg 1, § 37). Käibemaksuseaduse § 30 (sisendkäibemaksu mahaarvamise piirangud) lõikes 1 on öeldud, et maha ei saa arvata oma töötajate toitlustamiseks või majutamiseks kasutatud kaupade ja teenuste sisendkäibemaksu ning sama paragrahvi lõige 2 täpsustab, et see keeld ei kehti lähetuse puhul.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo