Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Küsimus on riigisisese lähetuse kohta.<br />Kas Maksumaksjate Liit sooviks pöörduda (või on ta juba seda teinud) näiteks õiguskantsleri poole küsimusega, et miks ikka võeti ära tulumaksuvabastus riigisisestelt lähetustelt. Minu küsimused tekivad seoses sellega, et koheldakse ebavõrdselt töötajaid, kes on välis- või siselähetuses ning samuti ettevõtjaid, kelle töötajad elavad objektide läheduses või, kes peavad teisest piirkonnast tööl olema. <br /><br />Teine küsimus on veel, teada olevalt peab nüüd ettevõtja osaliselt ise tasume haigushüvitise. Mis teha siis kui tööl on noor inimene, kuid osalise töövõimetusega pensionär. Töötaja on peaaegu iga paari kuu jooksul korra haiguslehel, samal ajal kui ta on tööl siis midagi ju ikka teeb ja saab oma palka. Ettepanek oleks, et osalise püsiva töövõimetusega inimesed saaksid sarnaselt väikeste laste hooldajatega haigushüvitist Haigekassalt. Praegusel juhul on ettevõtja kanda jäetud justkui sotsiaalabiga tegelemine kui ta just seda töötajat ei vallanda.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Küsimus on riigisisese lähetuse kohta.
Kas Maksumaksjate Liit sooviks pöörduda (või on ta juba seda teinud) näiteks õiguskantsleri poole küsimusega, et miks ikka võeti ära tulumaksuvabastus riigisisestelt lähetustelt. Minu küsimused tekivad seoses sellega, et koheldakse ebavõrdselt töötajaid, kes on välis- või siselähetuses ning samuti ettevõtjaid, kelle töötajad elavad objektide läheduses või, kes peavad teisest piirkonnast tööl olema.

Teine küsimus on veel, teada olevalt peab nüüd ettevõtja osaliselt ise tasume haigushüvitise. Mis teha siis kui tööl on noor inimene, kuid osalise töövõimetusega pensionär. Töötaja on peaaegu iga paari kuu jooksul korra haiguslehel, samal ajal kui ta on tööl siis midagi ju ikka teeb ja saab oma palka. Ettepanek oleks, et osalise püsiva töövõimetusega inimesed saaksid sarnaselt väikeste laste hooldajatega haigushüvitist Haigekassalt. Praegusel juhul on ettevõtja kanda jäetud justkui sotsiaalabiga tegelemine kui ta just seda töötajat ei vallanda.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 22.07.2009 11:54 (1390 korda)
Maksumaksjate liit tegeleb nende teemadega.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo