Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Ettevõte sai käibemaksukohustuslaseks 20.06. Alates sellest päevast esitame arve kliendile käibemaksuga. Kuidas toimida sisendkäibemaksuga. Näiteks perioodiarved (EMT, telefon) kas arvestan maha proportsionaalselt km kohustuslaseks oldud ajaga? Mida teha arvega, mis esitati firmale 18.06.09, tegemist suure kütuseostu arvega ja seda kütust kasutati teenuse osutamiseks alates 18.06-25.06. St 2 päeva siis kui me polnud km kohustuslased.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte sai käibemaksukohustuslaseks 20.06. Alates sellest päevast esitame arve kliendile käibemaksuga. Kuidas toimida sisendkäibemaksuga. Näiteks perioodiarved (EMT, telefon) kas arvestan maha proportsionaalselt km kohustuslaseks oldud ajaga? Mida teha arvega, mis esitati firmale 18.06.09, tegemist suure kütuseostu arvega ja seda kütust kasutati teenuse osutamiseks alates 18.06-25.06. St 2 päeva siis kui me polnud km kohustuslased.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.07.2009 13:40 (1851 korda)
Paraku tuleb teil lähtuda käibemaksukohustuslasena registreerimise kuupäevast. KMS § 24 lg 1 nimelt sätestab, et maksukohustuslasena registreerimise päevast alates peab isik täitma maksukohustuslase kohustusi, sealhulgas lisama võõrandatava kauba või osutatava teenuse maksustatavale väärtusele käibemaksu, arvutama tasumisele kuuluva käibemaksusumma KMS §-s 29 sätestatud korras. Kui perioodiliselt kasutatavate teenuste arved on laekunud pärast käibemaksukohustuslasena registreerimise kuupäeva, siis on õigus käibemaksu täies ulatuses maha arvata. 18.06 kuupäevaga kütusearve alusel sisendkäibemaksu maha arvata ei saa kuna arve kuupäev on varasem kui ettevõtja käibemaksukohustuslasena registreerimise kuupäev.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo