Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Ettevõte üüris äripindasid, aga majandusraskuste tõttu tekkisid võlgnevused üürileandja ees. Vastavalt VÕS § 305 lõikele 1 on kinnisasja üürileandjal üürilepingust tulenevate nõuete tagamiseks pandiõigus üüritud kinnisasjal asuvatele vallasasjadele. Nüüd kasutas üürileandja üürniku vara suhtes pandiõigust. Mismoodi peaks käituma nüüd üürnik, kuna meie neid varasid tagasi ju kunagi ei saa ja ei soovi neid ka välja osta nt 2 a pärast, kuna nad on selleks ajaks täielikult amortiseerinud. Kas siis meie jaoks on tegemist käibega (mis hetkel see tekib)? Või tekkib siit mingi muu maksurisk?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte üüris äripindasid, aga majandusraskuste tõttu tekkisid võlgnevused üürileandja ees. Vastavalt VÕS § 305 lõikele 1 on kinnisasja üürileandjal üürilepingust tulenevate nõuete tagamiseks pandiõigus üüritud kinnisasjal asuvatele vallasasjadele. Nüüd kasutas üürileandja üürniku vara suhtes pandiõigust. Mismoodi peaks käituma nüüd üürnik, kuna meie neid varasid tagasi ju kunagi ei saa ja ei soovi neid ka välja osta nt 2 a pärast, kuna nad on selleks ajaks täielikult amortiseerinud. Kas siis meie jaoks on tegemist käibega (mis hetkel see tekib)? Või tekkib siit mingi muu maksurisk?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.07.2009 13:32 (1561 korda)
Panditud asjade müügist tekib käive siis, kui üürileandja on need maha müünud. Üürileandja peab teile teatama müügist laekunud summa suuruse, mille võrra teie võlgnevust vähendati. Kaupade ostjal on õigus nõuda teilt ka nõuetekohast arvet. Käibemaksukohustust ei tekiks siis, kui kaubad oleksid hävinud, riknenud, kaduma läinud jne. Praegusel juhul toimub kaba võõrandamine tasu eest, sest teie võlgnevust vähendatakse. Maksustamine toimub samamoodi nagu teie oleksite need asjad ise müünud ja ostja oleks raha maksnud teie võlgade katteks üürileandjale.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo