Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Kinnisvara haldusfirma esitab korteriomanikele arved tarbitud elektri, vee jms eest, samuti maja kindlustuse kohta (käibemaksuvaba). Tihtipeale kliendid tasuvad ümmarguse summa ja tekkib ettemaks, et sealt jooksvalt arvete katteks hiljem maha võetakse. Kuidas käituda nimetatud ettemaksega, kas enamlaekunud summat tuleks käsitleda käibena ja maksustada laekumise hetkel või mitte. Kuna tulevikus esitatavad arved võivad sisaldada ka mitte käibemaksuga maksustatavaid teenuseid (kindlustus) siis ei oska ju öelda, millise teenusega on tegemist.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kinnisvara haldusfirma esitab korteriomanikele arved tarbitud elektri, vee jms eest, samuti maja kindlustuse kohta (käibemaksuvaba). Tihtipeale kliendid tasuvad ümmarguse summa ja tekkib ettemaks, et sealt jooksvalt arvete katteks hiljem maha võetakse. Kuidas käituda nimetatud ettemaksega, kas enamlaekunud summat tuleks käsitleda käibena ja maksustada laekumise hetkel või mitte. Kuna tulevikus esitatavad arved võivad sisaldada ka mitte käibemaksuga maksustatavaid teenuseid (kindlustus) siis ei oska ju öelda, millise teenusega on tegemist.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.07.2009 13:23 (1514 korda)
Kui raha saamise ajal ei ole teada, mille eest täpselt ettemaks laekunud on (kui ettemakset ei saa seostada konkreetse käibega), siis ei ole tegu kauba või teenuse eest laekunud ettemaksuga, mis tuleks laekumisel käibemaksuga maksustada (KMS § 11 lg 1 p 2).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo