Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Esitasime ettemaksu arve 28.juunil k.a. Arvel märgitud käibemaks 18%. Ettemaks laekus juulis, järelikult ettemaks peaks olema maksustatud 20% km-ga. Kuidas toimida? Kas esitada täiendav arve km vahe kohta vastava selgitusega? Kas nii on korrektne?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Esitasime ettemaksu arve 28.juunil k.a. Arvel märgitud käibemaks 18%. Ettemaks laekus juulis, järelikult ettemaks peaks olema maksustatud 20% km-ga. Kuidas toimida? Kas esitada täiendav arve km vahe kohta vastava selgitusega? Kas nii on korrektne?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 03.07.2009 09:13 (1789 korda)
KMS § 29 lg 13 kohaselt lähtutakse käibemaksusumma arvutamisel käibe tekkimise ajal kehtivast maksumäärast. Arve esitamine ei tekita käivet (v.a § 11 lg 2). Seega, kui arve tasuti juulis, tekkis käive juulis ning peab kohaldama juulis kehtivat maksumäära (20%).

Kui võimalik, siis tuleks esitada uus arve uue maksumääraga. Võimalik, et teie vaheline leping ei välista seda.

Vt täpse käitumisjuhise kohta siit (osa B käsitleb lepingutest tulenevaid võimalusi): http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2821


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo