Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - "Ettevõte"võttis teiselt "ettevõttelt" laenu, nüüd on tekkinud laenu tagasimaksega raskusi, kuna puuduvad rahalised vahendid. "Ettevõte" annaks laenu katteks ära vara. Kuidas peaksime käituma, kas see peaks toimuma nii, et me müüme oma vara laenu andnud "firmale" ja seejärel tehakse summade osas tasaarveldus, aga sellisel juhul tekiks ju vara müügilt käibemaksukohustus? Või on võimalus vara laenu katteks ära anda ka muudel alustel, et ei tekiks käibemaksu tasumise kohustust? Või on siin veel mingid maksuriskid? Vara on sõltumatu eksperdi poolt hinnatud ja see kataks saadud laenu.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

"Ettevõte"võttis teiselt "ettevõttelt" laenu, nüüd on tekkinud laenu tagasimaksega raskusi, kuna puuduvad rahalised vahendid. "Ettevõte" annaks laenu katteks ära vara. Kuidas peaksime käituma, kas see peaks toimuma nii, et me müüme oma vara laenu andnud "firmale" ja seejärel tehakse summade osas tasaarveldus, aga sellisel juhul tekiks ju vara müügilt käibemaksukohustus? Või on võimalus vara laenu katteks ära anda ka muudel alustel, et ei tekiks käibemaksu tasumise kohustust? Või on siin veel mingid maksuriskid? Vara on sõltumatu eksperdi poolt hinnatud ja see kataks saadud laenu.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.05.2009 07:37 (1943 korda)
Teie küsimusele sarnasele küsimusele on juba vastatud: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=290

Käivet ei tekiks näiteks siis, kui üleantav vara oleks ettevõte või selle osa (KMS § 4 lg 2 p 1).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo