Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Läti ettevõte A osutab vahendusteenust Eesti ettevõttele C. Antud teenus on seotud teise Läti ettevõtte B osade ostu-müügiga, kus osapoolteks Eesti ettevõte C ja Läti ettevõte B. <br />Kus peab Eesti ettevõte C deklareerima sisendkäibemaksu (kas Eestis v.Lätis?) ja kas ta võib selle tehinguga tekkinud sisendkäibemaksu tagasi küsida? Antud tehingu arve esitati veebruar 2006 ja tasumise tähtaeg 31.12.2006.a. Eesti ettevõte C tasub arve eest osade kaupa. Osade ost –müük on toimunud 2005, aga osaliselt pole raha laekunud.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Läti ettevõte A osutab vahendusteenust Eesti ettevõttele C. Antud teenus on seotud teise Läti ettevõtte B osade ostu-müügiga, kus osapoolteks Eesti ettevõte C ja Läti ettevõte B.
Kus peab Eesti ettevõte C deklareerima sisendkäibemaksu (kas Eestis v.Lätis?) ja kas ta võib selle tehinguga tekkinud sisendkäibemaksu tagasi küsida? Antud tehingu arve esitati veebruar 2006 ja tasumise tähtaeg 31.12.2006.a. Eesti ettevõte C tasub arve eest osade kaupa. Osade ost –müük on toimunud 2005, aga osaliselt pole raha laekunud.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas Administraator 22.02.2006 22:57 (1439 korda)
Osaühingu osa müügi vahendamine kujutab endast krediidiasutuste seaduse § 6 lg 1 punktis 8 nimetatud tehingut, mis on maksuvaba (KMS § 16 lg 2 p 5). See tähendab, et Eestis pöördmaksustamist ei toimu ning seetõttu ei teki ka sisendkäibemaksu küsimust. Tehingu täitmise ja vahendustasu maksmise aeg maksustamist ei mõjuta.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo