Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Maksuvaba käive - Ettevõttel oli 2008 a põhiliselt maksuvaba käive, aga oli ka maksustatavat. Sisendkäibemaksu arvestuses kasutatakse segameetodit.<br />Ettevõte soetas sõiduauto mida kasutatakse suures osas ainult maksustatava käibe jaoks. Kas võib sisendkäibemaksu arvestamisel kasutada n.ö. kahte proportsiooni? sõiduatoga seotud kuludelt arvestada näiteks 90% tagasi ja kõigilt ülejäänud mõlema käibega seotud kuludelt üldproportsiooni alusel?<br />Sõiduauto ise on põhivarana arvel ja 5 aasta jooksul peab tegema käibemaksu ümberarvestust - juhendist on öeldud et peab lähtuma tegelikust auto kasutamisest- kas see tähendab et ettevõtja ise määrab millises osas ta kasutas autot maksustatava käibe tarbeks või peab lähtuma ikkagi üldproportsioonist?<br />Eelmisel aastal maksti sõiduauto pealt ka erisoodustusmakse - kuidas on käibemaksuga? Igas kuus maksis ettevõte 305 kr käibemaksu, samas auto ja bensiinikuludelt arvestasime käibemaksu tagasi üldproportsiooni alusel ,kuna maksustatavat käivet oli vähe, siis oli see summa igakuiselt ainult ca 20-30 krooni või veelgi vähem - tundub ebaõiglane
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõttel oli 2008 a põhiliselt maksuvaba käive, aga oli ka maksustatavat. Sisendkäibemaksu arvestuses kasutatakse segameetodit.
Ettevõte soetas sõiduauto mida kasutatakse suures osas ainult maksustatava käibe jaoks. Kas võib sisendkäibemaksu arvestamisel kasutada n.ö. kahte proportsiooni? sõiduatoga seotud kuludelt arvestada näiteks 90% tagasi ja kõigilt ülejäänud mõlema käibega seotud kuludelt üldproportsiooni alusel?
Sõiduauto ise on põhivarana arvel ja 5 aasta jooksul peab tegema käibemaksu ümberarvestust - juhendist on öeldud et peab lähtuma tegelikust auto kasutamisest- kas see tähendab et ettevõtja ise määrab millises osas ta kasutas autot maksustatava käibe tarbeks või peab lähtuma ikkagi üldproportsioonist?
Eelmisel aastal maksti sõiduauto pealt ka erisoodustusmakse - kuidas on käibemaksuga? Igas kuus maksis ettevõte 305 kr käibemaksu, samas auto ja bensiinikuludelt arvestasime käibemaksu tagasi üldproportsiooni alusel ,kuna maksustatavat käivet oli vähe, siis oli see summa igakuiselt ainult ca 20-30 krooni või veelgi vähem - tundub ebaõiglane

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.04.2009 11:38 (1880 korda)
Küsimuses kirjeldatud asjaolude põhjal saab asuda seisukohale, et ettevõtjal ei ole ilmselt samaaegselt õigus kasutada kahte erinevat proportsiooni sisendkäibemaksu mahaarvamiseks. Kuna Te ei ole avaldanud, et oleksite maksumaksjate liidu liige, saame soovitada tutvuda käibemaksuseaduse (KMS) §-ga 33 ja küsida vajadusel abi maksuametist (www.emta.ee).
Üks alternatiivne võimalus sisendkäibemaksu mahaarvamiseks on kirjeldatud KMS § 33 lõikes 4, aga ei ole kindel, kas Teil oleks õigus seda kasutada.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo