Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - VARIA - Olen hetkel vanemahüvitise saaja (töötasin riigiasutuses). Samal ajal olen paralleelselt olnud aastaid FIE. Kas vanemahüvitise saamise ajal on mul õigus FIEna sissetulekuid saada ilma, et see vähendaks vanemahüvitist? Kas kuskil on see seaduses must-valgelt kirjas, sest praegu räägivad pensioniamet ja maksuamet erinevat juttu.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Olen hetkel vanemahüvitise saaja (töötasin riigiasutuses). Samal ajal olen paralleelselt olnud aastaid FIE. Kas vanemahüvitise saamise ajal on mul õigus FIEna sissetulekuid saada ilma, et see vähendaks vanemahüvitist? Kas kuskil on see seaduses must-valgelt kirjas, sest praegu räägivad pensioniamet ja maksuamet erinevat juttu.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 07.04.2009 07:26 (1363 korda)
Vanemahüvitise seaduse § 3 lg 7 sätestab: „Kui hüvitise saaja saab hüvitise maksmise kalendrikuul hüvitise määrast suuremat sotsiaalmaksuga maksustatavat tulu (sealhulgas teisest Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigist või Šveitsi Konföderatsioonist), välja arvatud füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtlustulu (edaspidi tulu), võrdub hüvitise suurus hüvitise ja hüvitise määra ületava tuluosa summa ning arvu 1,2 jagatisega, millest lahutatakse hüvitise määra ületav tuluosa. Hüvitist ei maksta, kui hüvitise maksmise kalendrikuul saadud tulu ületab viiekordset hüvitise määra.“

Vt seadust siit: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13065315&searchCurrent

Täiendavalt soovitan lugeda. „Mariliis Kannukene. Sünnitushüvitis, vanemahüvitis ja muud riigipoolsed tähelepanuavaldused“: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=564

Vt ka varasemaid küsimusi:
1. http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=923
2. http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=914
3. http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=732
4. http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=487
5. http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=174


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo