Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Osaühingul (käibemaksukohuslane) oli hoonestusõigus maale alates 2006.a. septembrist. Hoonestust ei toimunud. Selle aasta märtsis müüdi hoonestusõigus edasi teisele OÜ-le. Kas hoonestusõiguse müük on maksuvaba käive?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Osaühingul (käibemaksukohuslane) oli hoonestusõigus maale alates 2006.a. septembrist. Hoonestust ei toimunud. Selle aasta märtsis müüdi hoonestusõigus edasi teisele OÜ-le. Kas hoonestusõiguse müük on maksuvaba käive?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 26.03.2009 10:55 (1900 korda)
Hoonestusõiguse osas ütleb käibemaksuseaduse § 2 lg 3 kohaselt kinnisasjana käsitatakse kinnisasja tsiviilseadustiku üldosa seaduse tähenduses, hoonestusõigust ja tehnovõrku või -rajatist asjaõigusseaduse tähenduses, ehitist kui vallasasja asjaõigusseaduse rakendamise seaduse tähenduses ja korteriomandit ning korterihoonestusõigust korteriomandiseaduse tähenduses. Seega tuleb lähtuda kinnisasja sätetest.

Kinnisasjade maksustamist puudutab KMS § 16 lg 2 p 3, mille kohaselt käibemaksuga ei maksustata kinnisasja või selle osa. Seega on ka hoonestusõiguse võõrandamine maksuvaba käive.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo