Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Kas pean deklareerima ja seega ka maksma tulumaksu oma lähisugulasele antud intressivabalt laenult, kui laenu tagasimakse toimub läbi panga? <br /><br />Toon näite: andsin oma isale 5-6 aastat tagasi sularahas 50 000 kr ja eelmisel aastal hakkas isa seda mulle tagasi maksma, kuna sularaha ma ei vajanud, siis toimus tagasimakse pangaarvele. <br /><br />Kui pean, siis on see minu arvates ebaõiglane, sest olen ju korra sellelt rahalt maksnud tulumaksu. Ja ka teine pool on antud võla pealt maksnud makse.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas pean deklareerima ja seega ka maksma tulumaksu oma lähisugulasele antud intressivabalt laenult, kui laenu tagasimakse toimub läbi panga?

Toon näite: andsin oma isale 5-6 aastat tagasi sularahas 50 000 kr ja eelmisel aastal hakkas isa seda mulle tagasi maksma, kuna sularaha ma ei vajanud, siis toimus tagasimakse pangaarvele.

Kui pean, siis on see minu arvates ebaõiglane, sest olen ju korra sellelt rahalt maksnud tulumaksu. Ja ka teine pool on antud võla pealt maksnud makse.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 18.03.2009 07:56 (1692 korda)
Kui teile tagastatakse teie antud laen, siis te ei saa tulu, teie vara ei suurene. Seega ei ole midagi maksustada. See, kas laen tagastatakse sularahas või pangakontole, ei ole oluline.

Kui teile makstaks antud laenu pealt intresse (tasu raha kasutamise eest), siis intressid oleksid tulumaksuga maksustatavad. Intresside puhul on tulumaksuvabastus ette nähtud vaid juhul, kui neid maksab krediidiasutus (vt täpsemalt tulumaksuseaduse § 17).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo