Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Dividendid - Aktsiaseltsist osaühinguks ümberkujundamisel vähendati osakapitali 400 000.-lt kroonilt 40 000.-le kroonile. Vahe maksti osanikule välja. Kas see väljamakse kuulub tulumaksuga maksustamisele?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Aktsiaseltsist osaühinguks ümberkujundamisel vähendati osakapitali 400 000.-lt kroonilt 40 000.-le kroonile. Vahe maksti osanikule välja. Kas see väljamakse kuulub tulumaksuga maksustamisele?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 11.03.2009 07:08 (3727 korda)
Eeldan, et väljamakse tehti 2009. a. Üldreegel on TuMS § 50 lg-s 2: „Residendist äriühing maksab tulumaksu aktsia- või osakapitali või sissemaksete vähendamisel, aktsiate, osade, osamaksete või sissemaksete (edaspidi osalus) tagasiostmisel või tagastamisel või muul juhul omakapitalist tehtud väljamaksete ning makstud likvideerimisjaotiste summa osalt, mis ületab äriühingu omakapitali tehtud rahalisi ja mitterahalisi sissemakseid.

Silmas tasub pidada ka TuMS § 15 lg 2.

Kui aktsiakapitali tasuti rahalise või mitterahalise sissemaksena 400 000 krooni ja nüüd tagastatakse 360 000 krooni, siis maksukohustust ei teki. Kui aktsiakapitali suurendati fondiemissiooni korras, siis võib maksukohustus tekkida. Kui konkreetne aktsionär (osanik), kellele väljamakse tehti, omandas aktsiad mitterahalise sissemakse teel või sai kingitusena või pärandina, siis tekib füüsilisel isikul täiendavalt tulumaksukohustus TuMS § 15 lg 2 alusel.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo