Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Tööandja - Kui "firma" pole minu eest maksnud paar kuud sotsiaalmaksu ja asutus tahab uksed sulgeda, kas siis mul on võimalik koondamist nõuda? Pean silmas seda, et kas ma pean ise enne maksma sotsiaalmaksu ära, mida "firma" mul maksmata jättis või ei pea?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui "firma" pole minu eest maksnud paar kuud sotsiaalmaksu ja asutus tahab uksed sulgeda, kas siis mul on võimalik koondamist nõuda? Pean silmas seda, et kas ma pean ise enne maksma sotsiaalmaksu ära, mida "firma" mul maksmata jättis või ei pea?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.03.2009 20:49 (1983 korda)
Sotsiaalmaksu maksjaks on sotsiaalmaksuseaduse § 4 kohaselt nii füüsiline kui ka juriidiline isik ning ka mitteresidendid ja riigiasutused. Samas SMS § 2 sätestab ära, mis on need tegevused, millelt saadavalt tulult tuleb sotsiaalmaksu maksta. Sotsiaalmaksu maksjaks on siiski tööandja, mitte aga töötaja. Füüsiline isik maksab sotsiaalmaksu juhul, kui ta on FIE või kui tal on töötaja.

Seega ei ole teil kohustust sotsiaalmaksu riigile tasuda ja koondamishüvitiste õigus sellest, kas tööandja oma maksukohustused täitnud on või mitte, ei sõltu.

Kui on näha, et tööandja plaanib „uksed sulgeda“ siis töötaja küll ei pea omal soovil töölepingut lõpetama vaid võib oodata, et tööandja ta koondaks.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo