Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Osaühing ostis kinnistu ilma käibemaksuta ning on teinud sellele kulutusi (detailplaneeringule, elektriliitumisele), mis on lisatud põhivara soetusmaksumusele ning millelt on ka sisendkäibemaks tagasi küsitud. Siiani ei ole aru saanud, millal tekib ettevõttel kohustus sisendkäibemaksu korrigeerida? Kas eelneva jutu põhjal on mul kohustus sisendkäibemaksu korrigeerida või ei?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Osaühing ostis kinnistu ilma käibemaksuta ning on teinud sellele kulutusi (detailplaneeringule, elektriliitumisele), mis on lisatud põhivara soetusmaksumusele ning millelt on ka sisendkäibemaks tagasi küsitud. Siiani ei ole aru saanud, millal tekib ettevõttel kohustus sisendkäibemaksu korrigeerida? Kas eelneva jutu põhjal on mul kohustus sisendkäibemaksu korrigeerida või ei?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 26.02.2009 08:46 (2487 korda)
Käibemaksu korrigeerimise kohustus on ettevõtjal siis, kui tema ettevõtluses on nii maksuvaba kui ka maksustatav väljundkäive (müügikäive). Sellisel juhul arvatakse ettevõtluseks vajalike kaupade-teenuste (sh põhivara) soetamisel käibemaks maha kas täies ulatuses või osaliselt (proportsiooni alusel) ning hiljem korrigeeritakse mahaarvatud käibemaksu vastavalt sellele, kui palju kaupu-teenuseid või põhivara tegelikult maksustatava käibe tarbeks kasutati.

Teie juhtumi puhul – kui kavatsete kinnistu müügi käibemaksuga maksustada – siis korrigeerimiseks vajadus puudub. Täpsemalt vt käibemaksu osalise mahaarvamise ja mahaarvatud käibemaksu korrigeerimise kohta käibemaksuseaduse (KMS) § 29 lg 4, 32, 33. Kehtiva KMS teksti leiate elektroonilise Riigi Teataja andmebaasist: www.riigiteataja.ee


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo