Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - "Firma" rentis 5 kohalise kaubiku tööalasteks sõitudeks (varuosade toomine, tööliste tööle ja koju vedu jne). Need on sellised sõidud,mis tulumaksu seaduse tähenduses ei ole erisoodustused. Küsimus oleks selline,kas tuleks ka kaubiku puhul pidada sõidupäevikut, olenemata sellest,et isiklike sõite sellega ei tehta?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

"Firma" rentis 5 kohalise kaubiku tööalasteks sõitudeks (varuosade toomine, tööliste tööle ja koju vedu jne). Need on sellised sõidud,mis tulumaksu seaduse tähenduses ei ole erisoodustused. Küsimus oleks selline,kas tuleks ka kaubiku puhul pidada sõidupäevikut, olenemata sellest,et isiklike sõite sellega ei tehta?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 23.02.2009 19:08 (2002 korda)
Täpsemalt on maksuseadustes reguleeritud üksnes sõiduauto (M1 ja M1G) puhul eratarbimise (erisoodustus ja omatarve) maksustamine. Päevik on vajalik selleks, et tõendada, kas erasõitude puudumist või nende mahtu ning arvutada selle alusel maksustatav väärtus. Kui te suudate muul viisil veenvalt tõendada erasõitude puudumist, siis ei ole päeviku pidamine vajalik. Siiski soovitatakse ka muude sõidukite puhul riski vähendamiseks päevikut pidada, kui muid tõendeid on raske hankida või ei kui need ei pruugi olla usaldusväärsed (nt kasutaja enda ütlused).

Ülevaate, mida MTA loeb töölt-koju kodust-tööle sõitude puhul töösõiduks ning mida erasõiduks, saate MTA kodulehel olevast juhendmaterjalist: http://www.emta.ee/?id=1219

Sõidupäeviku pidamisest ja maksustamisest leiab huviline pikema loo 2009. a jaanuari MaksuMaksjast.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo