Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Tööandja - 1. Töötajaga on tööleping sõlmitud osalise tööajaga (koristaja). Samas on ta teinud tööandjale avalduse, et tema tulumaksuvaba miinimum palga väljamaksmisel arvesse võetaks. Kas tööandjal on kohustus tasuda sotsmaksu miinimummääralt, kuigi tema brutotasu jääb peaaegu alati alla 4.000.-<br />2. Seoses tootmismahu vähenemisega on ettevõttes mõni töötaja saadetud poolte kokkuleppel osaliselt tasustatavale puhkusele. Kas nende puhul saab sotsmaksu arvestada tegelikult makstud summalt või tuleks tasuda sotsmaks miinimummääralt? Millised oleksid võimalikud sanktsioonid rikkumise korral?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

1. Töötajaga on tööleping sõlmitud osalise tööajaga (koristaja). Samas on ta teinud tööandjale avalduse, et tema tulumaksuvaba miinimum palga väljamaksmisel arvesse võetaks. Kas tööandjal on kohustus tasuda sotsmaksu miinimummääralt, kuigi tema brutotasu jääb peaaegu alati alla 4.000.-
2. Seoses tootmismahu vähenemisega on ettevõttes mõni töötaja saadetud poolte kokkuleppel osaliselt tasustatavale puhkusele. Kas nende puhul saab sotsmaksu arvestada tegelikult makstud summalt või tuleks tasuda sotsmaks miinimummääralt? Millised oleksid võimalikud sanktsioonid rikkumise korral?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.02.2009 10:09 (2410 korda)
1. Kui tegu on isikuga, kelle suhtes ükski erand ei kohaldu (vt SMS § 2 lg 2 ja 4), siis peab tööandja maksma sotsiaalmaksu vähemalt kuumääralt (2009. a 4350 kr), hoolimata tegelikust palga väljamakse suurusest.

2. Kui töötaja on töölepingu seaduse §-s 68 sätestatud korras saadetud osaliselt tasustatavale puhkusele, siis selle aja eest makstakse sotsiaalmaksu üksnes puhkusetasult sõltumata selle suurusest.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo