Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Kui ettevõttele seadme hävimise eest hüvitab kahju kindlustusfirma, saan aru, et tegemist pole ettevõtte käibega. Kui nüüd ettevõte remondib oma jõududega selle kahjustatud masina, kas siis tohime sisendkäibemaksu kulutatud materjalidelt tagasi küsida?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui ettevõttele seadme hävimise eest hüvitab kahju kindlustusfirma, saan aru, et tegemist pole ettevõtte käibega. Kui nüüd ettevõte remondib oma jõududega selle kahjustatud masina, kas siis tohime sisendkäibemaksu kulutatud materjalidelt tagasi küsida?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 17.02.2009 13:42 (1548 korda)
Sisendkäibemaksu mahaarvamist reguleerib käibemaksuseaduse § 29 lg 1. Nimetatud sätte kohaselt on teil õigus kõigilt oma maksustatava ettevõtluse tarbeks tehtud kulutustelt sisendkäibemaks tagasi küsida. Seega, kui kasutate seda masinat oma maksustatava ettevõtluse tarbeks, siis võite ka remondikulude sisendkäibemaksu üldises korras maha arvata.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo