Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Soome firmale osutame konsultatsiooni teenust (olemas spetsialistid, kelle oleme koolitanud mööbliprojekteeriateks) nüüd nõustame Soome firmat sama programmi kasutamises. Konsultatsiooni antakse kas interneti teel või käivad inimesed Soomest Eestis. Kuidas maksustada käive. Kas tegemist 0% ja Soome poolel pöördmaksustamine? Või kuna konsultatsioon antakse Eestis, siis 18%.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Soome firmale osutame konsultatsiooni teenust (olemas spetsialistid, kelle oleme koolitanud mööbliprojekteeriateks) nüüd nõustame Soome firmat sama programmi kasutamises. Konsultatsiooni antakse kas interneti teel või käivad inimesed Soomest Eestis. Kuidas maksustada käive. Kas tegemist 0% ja Soome poolel pöördmaksustamine? Või kuna konsultatsioon antakse Eestis, siis 18%.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.02.2009 10:50 (2169 korda)
Kui Eesti KMK osutab Soome KMK-le või piiratud KMK-le konsultatsiooniteenust, siis ei ole käibe tekkimise koht Eesti, sõltumata sellest, kas konsultatsioon toimub Eestis või väljaspool.

Arve läheb nulliga (KMS § 10 lg 5 p 7 kaudu § 10 lg 2 p 3, § 15 lg 4 p 1). Arvele peab märkima saaja (piiratud)KMK koodi ning viite alussätetele või sõnalise viite (nt reverse charge liability).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo