Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Ehitasin kanalisatsioonitrassi, mida kasutatakse maksustatava ja maksuvaba käibe tarbeks. Kasutan sisendkäibemaksu mahaarvamisel proportsiooni arvestust. Maksuvaba käive on 1% kogu käibest. Siit küsimus: soetamise kuul võtsin sisendkäibemaksu maha, kas nüüd aasta jooksul oleks pidanud korrigeerima seda summat?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ehitasin kanalisatsioonitrassi, mida kasutatakse maksustatava ja maksuvaba käibe tarbeks. Kasutan sisendkäibemaksu mahaarvamisel proportsiooni arvestust. Maksuvaba käive on 1% kogu käibest. Siit küsimus: soetamise kuul võtsin sisendkäibemaksu maha, kas nüüd aasta jooksul oleks pidanud korrigeerima seda summat?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 02.02.2009 09:58 (1546 korda)
Käibemaksuseaduse § 32 lg 1 ütleb, et maksustatava käibe ja kogu käibe suhe ümardatakse ülespoole sajandikeni ehk täisprotsendini. Järelikult, kui Teil on suhe 99,1%, siis sellest saab ümardamise tulemusel 100% ja mahaarvatud käibemaksu ei korrigeeritagi. Kui Teil aga on suhe nt 98.3%, siis saab sellest ümardamise tulemusena 99%. Sellisel juhul arvate soetamise kuul sisendkäibemaksu maha proportsiooni alusel (st 1%). KMS § 32 lõike 1 kohaselt kasutatakse jooksval aastal käibemaksu osalisel mahaarvamisel eelmise kalendriaasta maksustatava käibe ja kogu käibe suhet. Aasta viimase kuu käibedeklaratsioonil aga teete korrigeerimise vastavalt tegelikule proportsioonile: vastavalt sellele milline oli kõnealuse aasta maksustatava käibe ja kogukäibe tegelik suhe (võib teoeetiliselt olla alla 98 ja ka üle 99%).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo