Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Erisoodustused - TMS § 48 lg 5.1 on öeldud, et "Erisoodustuseks ei loeta kulutusi töötajate transpordiks elukoha ja töökoha vahel, kui ühistransporti kasutades ei ole võimalik seda teekonda läbida mõistliku aja- või rahakuluga."<br /><br />Kuidas määratleda mõistlikku aega? Kui praegu kulub tööle-koju sõiduks päevas 40 min, bussiga kuluks selleks 4 tundi, siis kas see on põhjendatud?<br /><br />Kas selle sätte alusel võiks sõidupäevikus tööamdja auto kasutamisel kajastada ka tööle ja töölt koju sõitmist ametisõitudena?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

TMS § 48 lg 5.1 on öeldud, et "Erisoodustuseks ei loeta kulutusi töötajate transpordiks elukoha ja töökoha vahel, kui ühistransporti kasutades ei ole võimalik seda teekonda läbida mõistliku aja- või rahakuluga."

Kuidas määratleda mõistlikku aega? Kui praegu kulub tööle-koju sõiduks päevas 40 min, bussiga kuluks selleks 4 tundi, siis kas see on põhjendatud?

Kas selle sätte alusel võiks sõidupäevikus tööamdja auto kasutamisel kajastada ka tööle ja töölt koju sõitmist ametisõitudena?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 23.01.2009 08:00 (2319 korda)
MTA on selle teema kohta andnud päris hea juhendi, vt siit: http://www.emta.ee/?id=1219

Teie kirjelduse põhjal võiks küll järeldada, et tõenäoliselt oleks TuMS § 48 lg 5.1 kohaldamine õigustatud.

Kui kasutatakse tööandja sõiduautot, siis loetakse TuMS § 48 lg-s 5.1 nimetatud juhtum töösõiduks. MTA nõuab sellise sõidu puhul kindlasti sõidupäeviku pidamist, mis hõlmaks kõiki töösõite.

2009. a MaksuMaksjas nr 1 ilmub põhjalikum artikkel sõiduautode kasutamisest, kus ka seda teemat käsitletakse.


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo