Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Üürnikuga on sõlmitud pikaajaline üürileping. Lepingus on fikseeritud, et üüri tasutakse iga kuue kuu tagant poolaasta maksena. Kas käive tekkib igakuuliselt ja seda tuleks ka deklareerida või 6-kuuse perioodi lõpul ja deklareeritakse 6. kuu lõpul?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Üürnikuga on sõlmitud pikaajaline üürileping. Lepingus on fikseeritud, et üüri tasutakse iga kuue kuu tagant poolaasta maksena. Kas käive tekkib igakuuliselt ja seda tuleks ka deklareerida või 6-kuuse perioodi lõpul ja deklareeritakse 6. kuu lõpul?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 20.01.2009 10:50 (1752 korda)
Käibe tekkimise aja reeglid on kirjas käibemaksuseaduse §-s 11. Nende teenuste kohta, mida osutatakse samale ostjale regulaarselt (nii nagu teie küsimuse puhul), ütleb KMS § 11 lg 4, et teenuse osutamise või saamise ajaks loetakse maksustamisperiood, mil lõpeb ajavahemik, mille kohta arve esitatakse või mille kestel saadud teenuste eest tasumine on kokku lepitud.

Seega tekib käive iga 6-kuuse perioodi lõpul, mille eest on kokku lepitud tasumine. Nii nagu tekib käive KMS § 11 järgi, toimub ka selle deklareerimine käibedeklaratsioonil.

Tasub meeles pidada, et kinnisvara üürileandmine on maksuvaba käive ja soovist üürile käibemaks lisada tuleb maksuhaldurit kirjalikult teavitada.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo