Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Osaühing tegeleb kinnisvara haldus-ja hooldusteenuste osutamisega. Tegemist ei ole korteriühistuga vaid maja ühisusega, kes on endale valinud maja valitsejaks meie osaühingu. Nüüd tekkis küsimus, et kui moodustada majadele remondifond ja lisame kokkulepitud summa igakuuliselt arvele, kas tegemist on käibega ja maksustatakse käibemaksuga? Tegelikult kogutakse raha ju eraldi fondi (võib isegi öelda, et tegemist maja tagatisrahaga, et kiireloomulistel ning avariijuhtudel oleks kohe raha tagatud), millest tehakse väljamakseid tulevikus.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Osaühing tegeleb kinnisvara haldus-ja hooldusteenuste osutamisega. Tegemist ei ole korteriühistuga vaid maja ühisusega, kes on endale valinud maja valitsejaks meie osaühingu. Nüüd tekkis küsimus, et kui moodustada majadele remondifond ja lisame kokkulepitud summa igakuuliselt arvele, kas tegemist on käibega ja maksustatakse käibemaksuga? Tegelikult kogutakse raha ju eraldi fondi (võib isegi öelda, et tegemist maja tagatisrahaga, et kiireloomulistel ning avariijuhtudel oleks kohe raha tagatud), millest tehakse väljamakseid tulevikus.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 14.01.2009 14:02 (1558 korda)
Tegemist ei ole käibega. Remondifondi kogutavat raha ei maksustata käibemaksuga. Käive tekib siis, kui te osutate konkreetset teenust, mille eest tasutakse remondifondi arvelt.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo