Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Millise aja jooksul on maksuamet kohustatud tasuma enammakstud käibmaksu?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Millise aja jooksul on maksuamet kohustatud tasuma enammakstud käibmaksu?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 15.12.2008 11:47 (1506 korda)
Kuna küsimusest ei selgu täpselt mida enammaksu tagastamise all silmas peetakse, siis antud juhul on võimalik variante kaks – kas tagastustaotluse esitamise tähtaeg, või enammakse tagastamise tähtaeg, kui taotlus tagastuseks on esitatud.

Enammakset kui sellist võib maksumaksja tulenevalt Riigikohtu 05.02.2007 lahendist 3-3-1-89-06 (http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-89-06) tagasi taotleda tähtajatult. Küll aga on ette nähtud tagastamise tähtajad juhuks, kui maksumaksja on esitanud kirjaliku nõude enammakse tagastuseks.

Käibemaksusumma ja ka teiste maksude enammakse tagastamise tähtaeg on üldjuhul 30 päeva tulenevalt MKS § 106, kuid maksuhalduril on KMS § 34 lg 2 alusel seda tagastamise tähtaega pikendada kuni 90 päeva, seda 30 päeva kaupa. Pikendamise aluseks peab olema maksuhalduri kirjalik motiveeritud otsus.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo