Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Küsimus Soomes tegutsemise kohta. Kas Soomes allhanget tehes peab olema ilmtingimata ennakoperintäregistrisse registreeritud? Ei taha Soome poole paberimajandusse tungida. Enda arust, kui on vorm E101 ja teen tööd alla 183 päeva, siis peaks mu poolt kõik ok olema, et Soome poolega pistmist pole. Soome äripartner maksab mulle tasu ilma käibemaksuta ja registreerib ise sealpool ilma käibemaksuta teenuse. Või tuleb temal seoses sellega mingeid lisamakse?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Küsimus Soomes tegutsemise kohta. Kas Soomes allhanget tehes peab olema ilmtingimata ennakoperintäregistrisse registreeritud? Ei taha Soome poole paberimajandusse tungida. Enda arust, kui on vorm E101 ja teen tööd alla 183 päeva, siis peaks mu poolt kõik ok olema, et Soome poolega pistmist pole. Soome äripartner maksab mulle tasu ilma käibemaksuta ja registreerib ise sealpool ilma käibemaksuta teenuse. Või tuleb temal seoses sellega mingeid lisamakse?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 15.12.2008 10:11 (2194 korda)
Ei selgu, kas tegutsete Soomes füüsilise isikuna või ettevõtjana. E101 antakse siiski vaid füüsilistele isikutele ja see puudutab palgatulude sotsiaalmaksuga maksustamist. Samas ei ole E101 ja 183 päeva ainsad määravaks faktoriks Soomes maksukohustuse tekkimisel.

Oluline on muuhulgas ka see, kas tegemist on kindlasti alltöövõtu või tööjõurendiga ning kui kaua Soomes ajaliselt teenust osutatakse. Soomes teenuse osutamise maksustamisest saab pikemalt lugeda nt EML ajakirja MaksuMaksja 2007. aasta septembrinumbris ilmunud artiklist (Hiie Marrandi. Soome tööle, lk 14-19) ja ka Soome maksuameti kodulehelt.

Konkreetsetes maksuasjades soovitame aga pöörduda Soome maksuõiguse asjatundjate poole.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo