Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilisest isikust ettevõtja - FIE laenas OÜ-le 25 000 krooni kaheks kuuks, intressiga 5% aastas. Lepingu vormistas OÜ, oli sees ka viivise ja leppetrahvi nõudmise õigus. OÜ aga ei maksnud mulle õigel ajal ära, kuid nüüd on neil raha. Kui ma nõuan viivist ja leppetrahvi 3 kuud hiljem ja need koos laenuga mulle ka makstakse, siis kus real ma tuludeklaratsioonis need kajastan ja mis maksud sellega kaasnevad?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

FIE laenas OÜ-le 25 000 krooni kaheks kuuks, intressiga 5% aastas. Lepingu vormistas OÜ, oli sees ka viivise ja leppetrahvi nõudmise õigus. OÜ aga ei maksnud mulle õigel ajal ära, kuid nüüd on neil raha. Kui ma nõuan viivist ja leppetrahvi 3 kuud hiljem ja need koos laenuga mulle ka makstakse, siis kus real ma tuludeklaratsioonis need kajastan ja mis maksud sellega kaasnevad?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.12.2008 09:11 (1837 korda)
Kõigepealt tuleks vastata küsimusele, kas laenu andmine on teie ettevõtlus. Kui ei ole, siis deklareerite tuludeklaratsiooni A vormil ja maksate ainult tulumaksu nii intressilt, viiviselt kui leppetrahvilt. Ja
maksate ainult tulumaksu.

Teine variant, on, et leanu andmine on FIE ettevõtlus. Ettevõtlusega võiks tegemist olla nt siis, kui müüte oma kaupu järelmaksuga või peate pandimaja või laenukontorit. Kui füüsiline isik annab niisama laenu,
siis ei ole tema ettevõtlus.

Kui füüsilisest isikust ettevõtja saab võlglaselt viiviseid ja leppetrahvi ettevõtjana, siis deklareerib ta need sissetulekud oma tuludeklaratsiooni E vormi real „muu tulu“. Kui FIE on ettevõtlusega kasumis, tuleb tasuda kõiki makse, mis ettevõtlustulult tasutakse (tulumaks, sotsiaalmaks). Kui raha laekub 2009. aastal, siis ei kajastata seda 2008. aasta eest esitatavas deklaratsioonis.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo