Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Käibemaksukohuslane Eesti ettevõte organiseerib reklaamikampaania ajalehtedes ja televisioonis Poolas. Kas ta peab maksma kohaliku käibamaksu ja selle lihtsalt kulusse kandma, kas ta saab nõuda reklaamiagentuurilt, trükikojalt jt 0% käibemaksuga arve esitamist (kui siis kuidas põhjendades)? Kas ta saab Poolas makstud käibemaksu Poolast tagasi küsida? Kas on veel mõni sellest erinev variant?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Käibemaksukohuslane Eesti ettevõte organiseerib reklaamikampaania ajalehtedes ja televisioonis Poolas. Kas ta peab maksma kohaliku käibamaksu ja selle lihtsalt kulusse kandma, kas ta saab nõuda reklaamiagentuurilt, trükikojalt jt 0% käibemaksuga arve esitamist (kui siis kuidas põhjendades)? Kas ta saab Poolas makstud käibemaksu Poolast tagasi küsida? Kas on veel mõni sellest erinev variant?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.12.2008 13:58 (2087 korda)
Osa Poolas tekkivaid kulutusi võivad olla sellised, mille puhul müüja ei saa 0% käibemaksuga arvet väljastada, sest käibe tekkimise kohaks on Poola. Reklaamiteenuse ostmisel on eripäraks, et kui teenuse ostjaks on välismaa ettevõtja, siis selle teenuse käibe tekkimise koht ei ole tõenäoliselt Poolas.

Kui teenuse käibe tekkimise koht ei ole Poolas, saab teenuse osutaja Teile ilmselt 0% määras arve esitada (kui analoogne olukord oleks Eestis – Eesti ettevõtja osutaks reklaamiteenust teise liikmesriigi käibemaksukohustuslasele, on õigus KMS § 10 lg 5 p 7 alusel 0% arve teha). Täpsemalt peate uurima Poola seadust, kuna Teie küsimus (kas saate Poola müüjalt 0% käibemaksuga arvet nõuda) ei puuduta Eesti käibemaksuseadust.

Eesti käibemaksuseadusega on küsimus seotud nii palju, et kui Eesti ettevõtja ostab välismaa ettevõtjalt teenust, mille käibe tekkimise koht on Eestis, siis kuulub see teenus Eestis pöördmaksustamisele (KMS § 3 lg 4 p 2). Reklaamiteenus on selline, mille käibe tekkimise koht on KMS § 10 lg 2 p 2 kohaselt Eestis.

Vt kodulehel ka reklaamiteenuse ja muude mittemateriaalsete teenuste käibe tekkimise kohta vastatud küsimusi:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=261
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1006

Poola rahandusministeeriumi kodulehekülje leiate siit:
Poola rahandusministeerium


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo