Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Käibemaksukohuslane Eesti ettevõte üürib kontori Vilniuses ja ostab sinna kohalikust poest mööbli. Kas ta peab maksma kohaliku käibemaksu ja selle lihtsalt kulusse kandma, kas ta saab Leedus makstud käibemaksu Leedust tagasi küsida? Kas ta saab nõuda kaupluselt 0% käibemaksuga arve esitamist (kui siis kuidas põhjendades), või on veel mõni sellest erinev variant?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Käibemaksukohuslane Eesti ettevõte üürib kontori Vilniuses ja ostab sinna kohalikust poest mööbli. Kas ta peab maksma kohaliku käibemaksu ja selle lihtsalt kulusse kandma, kas ta saab Leedus makstud käibemaksu Leedust tagasi küsida? Kas ta saab nõuda kaupluselt 0% käibemaksuga arve esitamist (kui siis kuidas põhjendades), või on veel mõni sellest erinev variant?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.12.2008 10:11 (1701 korda)
Kohaliku poe jaoks on mööbli müümine Eesti ettevõtjale tavaline siseriiklik kauba müügikäive, mida maksustatakse käibemaksuga standardmääras. Leedu müüjal ei ole ilmselt mingisugust alust Teile 0% määraga arvet esitada (sest ei toimu kauba eksporti, samuti ei liigu kaup Leedust välja teise liikmesriiki). Eesti ettevõtjal on õigus Leedust käibemaksu tagasi küsida reeglite kohaselt, mille järgi toimub Leedus käibemaksu tagastamine välisriigi ettevõtjatele. Eesti käibemaksuseaduses on analoogne säte KMS § 35. Lähemalt saate uurida Leedu maksuametist (http://www.vmi.lt/lt/) või mõnelt äriühingult, kes tegeleb välisriikidest käibemaksu tagastamise asjaajamise teenuse pakkumisega (näiteks: http://www.cashback.ee/est/teenused.htm).

Kui Eesti ettevõtja kinnitab Leedus püsivamalt kanda, siis võib olla mõttekas end Leedus käibemaksukohustuslasena registreerida (eelduseks on ettevõtlusega tegelemine Leedus). Sellisel juhul saate Leedus soetatud kaupade ja teenuste käibemaksu oma Leedu käibedeklaratsiooni esitades tagasi küsida.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo