Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Maksan välismaise äripartneri majutuse ja toitlustamise hotellis ja hiljem edastan tehtud kulud ostetud kauba maksumuse sees. Kas sellisel juhul võin majutuselt ja toitlustuselt sisendkäibemaksu maha võtta?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Maksan välismaise äripartneri majutuse ja toitlustamise hotellis ja hiljem edastan tehtud kulud ostetud kauba maksumuse sees. Kas sellisel juhul võin majutuselt ja toitlustuselt sisendkäibemaksu maha võtta?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 04.12.2008 10:18 (2123 korda)
Vastus on jaatav. Kui tegu ei ole tavalise vastuvõtukuluga (äripartneri majutamine, toitlustamine, mille puhul kulu kannab võõrustaja), vaid kulude edasimüügiga kauba hinna sees, siis on käibemaksu mahaarvamine lubatud KMS üldreeglite alusel (KMS § 29, 31).


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo