Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Ettevõtja annab oma tööstusseadmed Soome ettevõtjale kasutamiseks ja võtab sealt renditulu (seadmeid kasutatakse Soomes). Kuidas toimub sellise tehingu maksustamine? Kas siinkohal on ka vahe selles, kas tegemist on kapitali-või kasutusrendiga?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõtja annab oma tööstusseadmed Soome ettevõtjale kasutamiseks ja võtab sealt renditulu (seadmeid kasutatakse Soomes). Kuidas toimub sellise tehingu maksustamine? Kas siinkohal on ka vahe selles, kas tegemist on kapitali-või kasutusrendiga?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 03.12.2008 09:05 (1707 korda)
KMS § 10 lg 5 p 7 koostoimes § 10 lg 2 p-ga 6 sätestab, et vallasasja, välja arvatud transpordivahendi üürile, rendile või kasutusvaldusse andmise puhul ei ole käibe tekkimise kohaks Eesti, kui teenust osutatakse teise liikmesriigi käibemaksukohustuslasele või piiratud käibemaksukohustuslasele.

Seega on arve 0% käibemaksuga.

Kui see oleks kapitalirent ehk siis selline leping, mille puhul on ette nähtud omandiõiguse üleminek lepingujärgsele kasutajale lepingu lõppemise korral, siis on see kauba võõrandamine (vt KMS § 2 lg 5). Kui kaup võõrandatakse teise liikmesriigi käibemaksukohustuslasele või piiratud käibemaksukohustuslasele ning toimetatakse teise liikmesriiki, siis on see kauba ühendusesisene käive (KMS § 7 lg 1), rakendub 0% maksumäär.

Kui tegu on kasutustasuga, siis võib soomlane teile makstavalt tasult kinni pidada tulumaksu. Kuna tegemist on tööstusseadmetega, siis maksuleping piirab lepinguosalise maksustamisõigust 5%-ni (art 12 lg 2 p a). Seda eeldusel, et te olete kasusaav omanik ning rojaltid ei teki Soomes asuva püsiva tegevuskoha kaudu.

Kui tegu on jällegi võõrandamisega, siis tulumaksu kinni ei peeta.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo