Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Firma ehitas välja katusealuse korteri kinnisvarainvesteeringuks. Ehituselt on km 100% tagasi küsitud. Nüüd on ta 2 a olnud müügis, aeg-ajal majutusid seal välismaalt Eestisse tulnud juhatuse liikmed. Nüüd on võimalus see müüa. Kas seda 2a aeg-ajalt kasutamist loetakse juba kasutuselevõtuks ja müüa tuleks km vabalt ja riigile ehitamise skm tagasi maksta või müüa ikka kui uus ehitus ja maksustada 18%. Riigi seisukohalt on kasumlikum müüa 18% sest, müügihind on hetkel kõrgem kui ehitamisega seotud sisendkäibemaks. Aga kumb varjant on õige.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Firma ehitas välja katusealuse korteri kinnisvarainvesteeringuks. Ehituselt on km 100% tagasi küsitud. Nüüd on ta 2 a olnud müügis, aeg-ajal majutusid seal välismaalt Eestisse tulnud juhatuse liikmed. Nüüd on võimalus see müüa. Kas seda 2a aeg-ajalt kasutamist loetakse juba kasutuselevõtuks ja müüa tuleks km vabalt ja riigile ehitamise skm tagasi maksta või müüa ikka kui uus ehitus ja maksustada 18%. Riigi seisukohalt on kasumlikum müüa 18% sest, müügihind on hetkel kõrgem kui ehitamisega seotud sisendkäibemaks. Aga kumb varjant on õige.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 21.11.2008 15:21 (2265 korda)
Sellisele küsimusele on andmebaasis vastus olemas: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1059


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo