Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Kas EML arvates on seadustega kooskolas elektriaktsiisi maksustamine käibemaksuga. Mõlemad on seadusega kehtestatud riiklikud maksud ja meil ei tohiks üht maksu teise riikliku maksuga maksustada. Eesti Energia aga maksustab elektriakstiisi veel käibemaksuga. Vaadake Eesti Energia koduleheküljel hinnapakette! MTA vastas järelepärimisele, et see olevat kooskõlas seadusega, kuna aktsiis lisatavat hinnale. Kuid siis tuleks ju ka käibemaks veelkord maksustada, sest ka käibemaks lisatakse hinnale. Topeltmaksustamist ei oleks, kui aktsiis ja teised riiklikud maksud lisatakse hinnale peale käibemaksu lisamist!
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kas EML arvates on seadustega kooskolas elektriaktsiisi maksustamine käibemaksuga. Mõlemad on seadusega kehtestatud riiklikud maksud ja meil ei tohiks üht maksu teise riikliku maksuga maksustada. Eesti Energia aga maksustab elektriakstiisi veel käibemaksuga. Vaadake Eesti Energia koduleheküljel hinnapakette! MTA vastas järelepärimisele, et see olevat kooskõlas seadusega, kuna aktsiis lisatavat hinnale. Kuid siis tuleks ju ka käibemaks veelkord maksustada, sest ka käibemaks lisatakse hinnale. Topeltmaksustamist ei oleks, kui aktsiis ja teised riiklikud maksud lisatakse hinnale peale käibemaksu lisamist!
Küsis ja vastas Maksumaksja 06.11.2008 10:04 (1598 korda)
Kõike aktsiise maksustatakse käibemaksuga kogu Euroopas, sest tegemist on kauba hinna ühe osaga. Käibemaks on hinnale lisanduvate maksude nimekirjas viimane. Teiste aktsiiside puhul ei ole seda lihtsalt arve peal näha, aga põhimõtted on igal pool ühesugused. Tegemist ei ole Eesti Energia ega MTA omavoliga, vaid direktiivides ja seadustes sätestatud põhimõttega.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo